ZŠ Nové Město na Moravě

Zápis dětí do školní družiny

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 28. 08. 2017, 06:27

 SD-zapisZápis dětí do školní družiny 1. ZŠ v Novém Městě na Moravě pro školní rok 2017-2018 se pro žáky 1. ročníku uskuteční v pondělí 4. září 2017 v jejich třídách.

Děti z 2.-5. tříd dostanou v tento den přihlášku od svých třídních učitelek. Další informace ohledně školní družiny získáte na telefonu 566 598 570.

Provoz školní družiny bude zahájen v úterý 5. září 2017 v 06.05 hodin v 1. poschodí budovy Komerční banky na Vratislavově náměstí 123.

 

Slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 05. 07. 2017, 09:21

Vyrazeni-2017-01Ve čtvrtek 29. června 2017 proběhlo v kulturním domě slavností vyřazení žáků 9. tříd. Jednalo se o tradiční slavnostní akci, jíž se naši deváťáci loučí se základní školou. Kulturní dům byl plný rodičů, prarodičů, sourozenců a dalších příbuzných, známých a kamarádů, kteří se na tuto slavnost přišli podívat.

Pozvání přijali i hosté - pan Michal Šmarda, starosta Nového Města na Moravě, pan Stanislav Marek, místostarosta Nového Města na Moravě, za odbor školství, kultury, cestovního ruchu a sociálních věcí paní Alena Lukášová a paní Žofie Řádková.

Žáci 9. ročníku a jejich učitelé připravili skvělý program, v němž předvedli své taneční a pohybové umění. Každá třída se na pódiu slavnostně rozloučila se svými učiteli a spolužáky. Na památku si každý odnesl kromě vysvědčení pamětní listinu, šerpu a dáreček od našeho města.

Z pódia odcházeli mnozí se slzami v očích – uvědomili si, že tento den je opravdu poslední na naší škole, že se možná naposled vidí takto pohromadě s kamarády, s kterými sdíleli zážitky, radosti i starosti mnoho společných let. Ale jak během večera zaznělo: „Něco krásného končí a něco krásného začíná..." Přejeme jim do další životní etapy mnoho štěstí, ať je ten nový začátek opravdu začátkem něčeho krásného...

Mgr. Hana Knapčoková

Vyrazeni-2017-02Vyrazeni-2017-03Vyrazeni-2017-04Vyrazeni-2017-05Vyrazeni-2017-06Vyrazeni-2017-07Vyrazeni-2017-08Vyrazeni-2017-09Vyrazeni-2017-10Vyrazeni-2017-11Vyrazeni-2017-12Vyrazeni-2017-13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerii z vyřazení žáků 9. tříd si můžete prohlédnout ZDE. Fotografie v plné datové velikosti jsou ke stažení k dispozici ZDE.

nmnm-SR-podpora

 

Páťáci se loučí s družinou

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 05. 07. 2017, 08:25

SD-Louceni-2017-0120. červen 2017 byl ve 3. oddělení školní družiny trochu netradiční. Naši páťáci - Natálka, Martička, Ivanka, Pavlík, Martin, Vašík a Matouš se loučili s družinou. Ve školní družině letos končí i některé mladší děti, ale jsou to právě páťáci, pro které je tento krok největší, protože přecházejí na druhý stupeň základní školy.

Páťáci proto připravili pro svoje mladší kamarády zábavnou, soutěživou párty. A ne jinak než balónkovou, protože poník Pinkie Pie, pro kterého jsme celý měsíc plnili úkoly a snažili se jej vrátit do stáda poníků, má ráda balónky. Soutěžilo se ve dvou týmech. Přenášela se voda, skákalo v pytli, nafukovali se balónky. A protože mnozí o prázdninách poletí k moři, tak si děti navlékly havajský věnec. Každé družstvo také předvedlo svůj volný program. Bylo připraveno i malé občerstvení.

Nakonec čekala na soutěžící sladká odměna a odcházející žáci dostali drobný dárek. Pět roků strávených ve školní družině je docela dlouhá doba. Mnozí prošli všemi třemi odděleními a doufáme, že se obohatili o mnoho zajímavých zkušeností a zážitků. V příštím školním roce sice nebudou do družiny chodit, ale to neznamená, že své kamarády nemohou navštívit.

Marie Roušová

SD-Louceni-2017-02SD-Louceni-2017-03SD-Louceni-2017-04SD-Louceni-2017-05

 

Červen ve školní družině

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 04. 07. 2017, 09:25

SD-cerven-2017-01Závěrečný měsíc školního roku pro nás znamenal vrátit zpět mezi své kamarády posledního z poníků. Je to veselá, bezstarostná, inteligentní a velmi živelná Pinkie Pie. Miluje oslavy a ráda je pořádá. Ve svém znaménku má tři balónky a reprezentuje element radosti. Pinkie Pie ráda peče a pracuje jako pekařka. Proto poslední domácí aktivitou pro děti bylo pomáhat při pečení buchty, moučníku, dortu nebo při přípravě jednohubek či něčeho dobrého.

Ve čtvrtek 1. června jsme oslavili Den dětí. Pro družinové děti bylo připraveno na atletickém stadionu zábavné sportovní odpoledne. Při plnění disciplín ukázaly svoji bojovnost, sílu, zručnost, ale i trpělivost. A protože má Pinkie Pie ve svém znaménku balónky, kromě sladkosti dostaly všechny děti za odměnu i balónek.

Také jsme navštívili poníky a zvířátka, které vlastní rodina Šaclova. Za krásného a slunného odpoledne jsme se vydali na turistickou výpravu do městské části zvané Betlém. Po domluvě s panem Šaclem se děti vybavily sušeným pečivem pro kozičky a mrkví pro poníky. Děti byly nadšené. Kromě poníků a koziček jsme viděli i kohouta se slepicemi nebo třeba kačenky s malými káčátky. Moc rodině Šaclových děkujeme.

V pondělí 5. června si děti změřily svoji zdatnost v poslední disciplíně sportovní ligy v tomto školního roce - ve skoku dalekém z místa. Hned týden na to se konalo velké vyhlášení výsledků. Všichni byli zvědaví, kdo si letos odnese poháry vítězů. Jsme rádi, že jsme se této školní akce účastnili. Podporuje pohybovou aktivitu dětí, které díky mobilům, počítačům a televizi stále ubývá.

Dopravní kroužek pod vedením paní učitelky Součkové pro nás připravil v úterý 13. června Koloběžkiádu – jízdu zručnosti na koloběžkách a pro starší děti na kole. Děti si s překážkami zdatně poradily a nejenom vítězové si odnesli drobnou odměnu.

V pátek 16. června jsme se účastnili doprovodného programu slavnosti Nova Civitas na Vratislavově náměstí, kde připravila SOŠ Nové Město na Moravě prezentaci svých oborů. Děti si vyzkoušely zatloukat hřebíky, vrtat vrtačkou do dřeva a stavět stavbu z cihliček. Některé si vyzkoušely, jaké to je sedět v traktoru anebo chodit na chůdách.

Děti se věnovaly i tvořivým činnostem. Vyráběly motýly a sovy, malovaly soví strom a pestrobarevné motýly. Kreslily svůj vysněný den, svoji představu prázdnin a svého nejoblíbenějšího poníka. Nezapomněly ani vymalovat Pinkie Pie, provázely ji bludištěm, spojovaly číselnou řadu a také písmenkovou. Počítaly s Pinkie Pie bonbóny a hledaly rozdíly. Děti z 3. oddělení vyráběly dárky z vlny. Až pojedou na prázdniny či na tábor, budou mít pro přátele dárek na památku. Vznikla zajímavá vernisáž výrobků.

Se závěrem školního roku se děti zapojovaly do úklidu hraček a stavebnic, ořezávaly pastelky a tužky. Na závěr jsme rozdali poslední odznáčky, mohli vrátit mezi své kamarády posledního z poníků a vylepili Pinkie Pie na plakát. Čekalo nás velké vyhodnocení celého roku a pak už hurá na prázdniny. Tak v příštím školním roce na shledanou...

Naši červnovou činnost si můžete připomenout ZDE.

Radka Maděrová

 SD-cerven-2017-02SD-cerven-2017-03SD-cerven-2017-04SD-cerven-2017-05SD-cerven-2017-06SD-cerven-2017-07SD-cerven-2017-08SD-cerven-2017-09

 

 

 

Nové číslo školního časopisu PUCLÍK

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 03. 07. 2017, 19:47

Puclik - novyPřed koncem školního roku vyšlo nové číslo školního časopisu PUCLÍK, které si můžete přečíst ZDE.

 

Pravá britská snídaně v 9.C

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 02. 07. 2017, 12:43

Snidane-AjVe středu 21. června 2017 si angličtinářská skupina paní učitelky Svobodové připravila výbornou snídani. Museli jsme se sejít už před sedmou hodinou ráno, abychom to všechno stihli nachystat, sníst i uklidit. Připravovali jsme smažené klobásky, smaženou slaninu, smažené brambory, volská oka, fazolky v rajčatové omáčce, opečený toast s máslem a pomerančovou marmeládou a čaj (ti odvážnější si ho dali správně po anglicku i s mlékem). Jen houby s rajčaty nám chyběly, protože jsme si odhlasovali, že by je jedli snad jen dva odvážní jedinci :o)).

Samozřejmě jsme hned po dovaření zasedli ke stolům a všechno zbaštili. Moc jsme si pochutnali a každý si tam našel něco, co mu chutnalo více, a něco, co méně. Prostě taková klasická rodinná snídaně – jen v trochu větším počtu. A jelikož nejsme lakomí, tak jsme se rozdělili s panem ředitelem i s naším třídním učitelem Miroslavem Slámou, kterému tuhle dobrůtku záviděla celá výpočetní třída osmáků, kterou právě učil. A zbylo i na pana školníka, protože nikdy nevíte, co bude potřeba opravit, tak jsme si řekli, že bychom ho ještě mohli na zbytek června „podplatit", aby až po nás bude opravovat třídu, moc nenadával :o))).

Škoda jen, že na téhle škole už nezažiju tyto naše tradiční „angličtinářské" akce, ale budu na ně ještě dlouho vzpomínat!

Jakub Starý, 9.C

 

Hudební produkce 6. tříd ve fyzice

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 02. 07. 2017, 11:17

Hudba-fyzika-2017-01Závěr učiva fyziky v šestém ročníku patří zvuku. Vše si vysvětlíme, ukážeme, vyzkoušíme. No a abychom lépe pochopili vznik zvuku a rozdíl mezi tónem a hlukem, mají žáci za úkol vyrobit hudební nástroje, poskládat kapelu a zahrát třídě. Nástroje byly rozmanité, hudba většinou lidová a každá kapela měla úspěch. Kdo na nástroj zapomněl, tak nám zazpíval.

Tóny jsme zaslechli jen občas, ale toho hluku jsme si užili celkem dost. Děkuji za trpělivost dozorujícím o přestávkách, neboť zkoušky některých kapel byly i zkouškou našich nervů...

Mgr. Erika Oravcová

Hudba-fyzika-2017-02Hudba-fyzika-2017-03

 

Koloběžkiáda 2017

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 02. 07. 2017, 10:40

Kolobezkiada-2017-01V úterý 13. června 2017 se sešly děti ze školní družiny na 4. ročníku jízdy zručnosti na koloběžkách a kolech. Připravili ji pro ně členové dopravního kroužku naší školy, který pracuje pod vedením paní učitelky Součkové.

Na dopravním hřišti byly rozděleny podle tříd do skupin. První a druhá třída předvedla svoji zručnost na koloběžkách. Třeťáci si mohli zvolit koloběžku nebo kolo a ti starší soutěžili na kole. V této soutěži tentokrát nerozhodovala rychlost, ale přesnost. A nebylo to vůbec jednoduché, každá nepřesnost - jeden trestný bod. A protože v dopravním provozu velkou roli hraje ohleduplnost a kázeň, tak se na ni při vyhodnocení také bral zřetel.

Na závěr byli vyhodnoceni a odměněni nejlepší z jednotlivých ročníků. Drobný dárek a sladkost si ale odnesli všichni. Na úplný závěr nechyběla společná fotografie.

Marie Roušová

Kolobezkiada-2017-02Kolobezkiada-2017-03Kolobezkiada-2017-04Kolobezkiada-2017-05

 

Odpoledne plné pohody

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 02. 07. 2017, 09:57

Odpoledne-rodice-2017-01Při příležitosti zakončení školního roku se sešly děti ze 3.A ve čtvrtek 16. června a děti ze 3.B v úterý 14. června 2017 odpoledne se svými rodiči za přístavbou na Tyršově ulici. Po splnění náročných sportovních výkonů na všechny čekala odměna v podobě krásně opečeného špekáčku i sladkost na závěr.

Děkujeme všem, kteří s námi prožili svůj čas...

Mgr. Markéta Součková, Mgr. Marie BudíkováOdpoledne-rodice-2017-02Odpoledne-rodice-2017-03Odpoledne-rodice-2017-04Odpoledne-rodice-2017-05

 

Dopravní soutěž

Napsal uživatel Zdeněk Havlík | 02. 07. 2017, 09:05

Dopravni-soutez-2017-01I v letošním školním roce absolvovala naše dvě družstva dopravní soutěž, která v sobě zahrnuje znalosti z dopravní připravenosti, zdravovědy a praktické dovednosti na kole i v silničním provozu. Obě družstva prošla oblastním kolem do kola okresního.

Děkuji za reprezentaci školy jak mladší kategorii ve složení Natálie Heralová, Anna Součková, Jan Samek a Vojtěch Pejchal, tak i kategorii starších žáků - Veronice Košíkové, Simoně Lemperové, Jiřímu Korbářovi a Adamu Hanychovi.

Mgr. Markéta Součková


Dopravni-soutez-2017-02Dopravni-soutez-2017-03Dopravni-soutez-2017-04Dopravni-soutez-2017-05

 

Strana 1 z 67

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »