Akce pro předškoláky

Zápis do 1. třídy s pohádkami

Zdeněk Havlík, 17. 02. 2014, 14:28

zapis-2014-026. února 2014 jsme v naší škole přivítali rodiče s dětmi, které se přišly zapsat do budoucích prvních tříd. Zápis probíhal v duchu předchozích setkání se včelími medvídky. Děti provázeli školou i hracími místnostmi budoucí spolužáci z druhého stupně v kostýmech a krátili jim čekání na samotný zápis.

Po předchozích setkáních bylo vidět, že dětem nedělá problémy plnit úkoly a odpovídat na naše otázky. Všechny si jako zaslouženou odměnu odnesly krásné dřevěné medaile, papírová zvířátka a perníkové tužky, které jim paní učitelky nazdobily. Na všechny děti se těšíme při příštích plánovaných setkáních, děkujeme za hezkou účast a věříme, že se děti teď budou do první třídy už jen těšit.

Rozhodnutí o přijetí dětí k základnímu vzdělávání je k dispozici ZDE.

Budoucí učitelky prvních tříd Mgr. Marie Budíková a Mgr. Markéta Součková

 zapis-2014-03zapis-2014-04zapis-2014-05zapis-2014-06

 

 

 


 Zápis prvňáčků ve Slavkovicích

Ve čtvrtek 6. února 2014 probíhal i na naší škole zápis dětí do 1. ročníku. Letos k nám přišlo celkem 6 dětí (oproti loňským dvanácti). Zápis jsme opět pojali netradiční formou – tentokrát už jsme nebyli indiáni, ale celá budova naší školy se proměnila v království. Nutno říci, že hereckých rolí se ujali naši nejstarší žáci a všechny paní učitelky – pomohly nám i paní učitelky ze školky.

Na zámku žil král (hrál ho Lukáš Král :o))))) se svojí krásnou dcerou, které plnil vše, na co si jen vzpomněla. Chtěla mít kočičky na hraní, měla je. Ale jak už to v pohádkách bývá, někdy se dobro musí poprat se zlem. Černokněžníci z okolních hradů uvěznili všechny královské kočičky do sklepení. Princezna byla moc smutná, proto král poprosil ostatní obyvatele o pomoc, aby zase na zámku bylo veselo. K tomu je ale potřeba hodně pomocníků, aby u černokněžníků splnili nelehké úkoly. Jako mávnutím proutku se děti proměnily v prince a princezny a už se vydávají do tajemných hradů. Tam už na ně čeká osm přísných černokněžníků – a jen za správnou odpověď dávají do košíčku dobroty pro kočičky.

Černokněžníci mají záludné úkoly – malí pomocníci musí počítat, znát barvy a tvary, poznat zvířata i rostliny, pochytat rybky, vystřihnout obrázek, umotat klubíčko, zavázat mašličku, poznat písmena, nakreslit kočku a ještě přednést básničku nebo zazpívat písničku. Ač neradi, černokněžníci musí odměnit za znalosti všechny malé prince i princezny. Naplněné košíčky vysvobodí ze zajetí všechny kočičky ze sklepení. Šťastný král odmění i ostatní pomocníky – každý si odnáší jednu kočičku domů. Všech šest dětí náš zápis zvládlo na jedničku, už se těšíme, až se v září stanou žáky naší školy...

Aby se dětem lépe pracovalo, připravili si pro ně starší žáci ze 3. a 4. ročníku v rámci pracovních činností malé občerstvení. Z těsta, které udělala paní učitelka, vyváleli a vykrájeli malé kousky cukroví, ty upekli a pak obalili v moučkovém cukru s vanilkou. A že to byla dobrota! Jen se po nich zaprášilo! I rodiče dětí si s chutí dali ke kávě pár kousků.

Mgr. Jana Láchová

zapis-2014-07zapis-2014-08zapis-2014-09zapis-2014-10 

 

 

 

 Kompletní fotogalerii z letošního zápisu dětí do prvních tříd si můžete prohlédnout ZDE.