Uskutečněné akce

Škola plná Vánoc

Zdeněk Havlík, 27. 12. 2013, 13:40

Vanoce-2013-01Prosinec je posledním kalendářním měsícem roku, a tak je neodmyslitelně spojen s Vánocemi. Každý chystá dárečky, peče cukroví a připravuje vánoční výzdobu. I pro redakci našeho časopisu Puclík je to jeden z nejrušnějších měsíců. Tradiční akcí je pro nás v této době turnaj v elektronických piškvorkách, který jsme letos zorganizovali už podeváté, těsně před Vánocemi se koná školní diskotéka, ale to ještě není vše.

V předvánočním týdnu nás na první hodinu místo zvonku svolává ze školního rozhlasu každý den jiná koleda a strop chodby v přízemí hlavní budovy je krásně vyzdobený chvojím. Hlavní vchod do naší školy z Vratislavova náměstí se v této době vždy zavírá a ti, co chodí kolem školy, vidí jen cedulku s oznámením, že vchod do budovy je pouze ze Školní ulice - a možná jsou i zvědaví proč... Ostatním, co ale do naší školy chodí, to vysvětlovat nemusíme. Je to jasné – každý rok je tento prostor vyhrazený pro vánoční stromeček. No a pod stromeček patří i dárky. Týden před Vánocemi tak děti můžou nosit pod školní stromeček dárky pro své spolužáky a kamarády. O doručení dárků na správné místo a do správných rukou se pak v posledním dnu před vánočními prázdninami postará naše redakce – převlečená za rychlé nebeské posly, za anděly.

Výzdobu u nás ve škole ale není vidět jen v přízemí, které pravidelně zdobí Puclíkova redakce, protože každý rok pod záštitou našeho časopisu vyhlašujeme soutěž o nejlepší vánoční výzdobu vstupních dveří do jednotlivých místností. Je to totiž to první, co na chodbě i při vstupu do jednotlivých tříd uvidíte, a fantazii se meze nekladou. Chodby jsou pak krásně barevné, protože každá třída si vymyslí jiný způsob dekorace dveří. Podařilo se nám v dobrém slova smyslu „zblbnout" i učitele a ostatní zaměstnance školy, takže vánočně vyzdobené nejsou jen dveře do tříd, ale i do kabinetů, odborných pracoven, kanceláří, sborovny, místností uklizeček nebo dílny pana školníka...

Práce má tedy naše redakce v předvánočním období opravdu dost, ale největší odměnou je pro nás to, že se nám daří vnést do školy kousek vánoční atmosféry a zpříjemnit všem jejím obyvatelům čas, který do Vánoc ještě zbývá...

 Mgr. Dagmar. Svobodová

 Vanoce-2013-02Vanoce-2013-03Vanoce-2013-04Vanoce-2013-05Vanoce-2013-06Vanoce-2013-07Vanoce-2013-08Vanoce-2013-09