Uskutečněné akce

Naše školní Vánoce

Zdeněk Havlík, 31. 12. 2014, 09:40

Jezisek-2014-01Adventní čas je dobou těšení a čekání na Vánoce, shánění dárků, pečení vánočního cukroví a zdobení bytu či domu vánoční výzdobou. Ani naše škola v tomto prosincovém období není výjimkou... Krásně vyzdobené přízemí hlavní budovy se už pomalu stalo tradicí. Posledních čtrnáct dní před vánočními prázdninami tak každého, kdo školu navštívil, čekal pohled na ozdobené chvojí i na vánoční stromeček, který vyplnil prostor za vstupními dveřmi do školy z náměstí. Pod něj mohli žáci i učitelé naší školy umístit dárečky pro všechny, které chtěli obdarovat, a poslední školní den před Vánocemi je pak členové redakce školního časopisu Puclík rozvezli na vánočních puclíkovských sáňkách do všech tříd.

Milým vánočním zvykem se stala i výzdoba dveří do jednotlivých tříd, kabinetů, sborovny či ředitelny. Každoročně se totiž vyhlašuje soutěž o nejlépe vyzdobené dveře a účastní se jí skoro všichni - žáci jednotlivých tříd, učitelé, správní zaměstnanci i vedení školy... Na tvůrce těch nejhezčích a nejoriginálnějších výtvorů čeká sladká odměna. Ale protože určit tu nej... výzdobu je opravdu těžké, uděluje naše redakční „zdobící komise" ocenění více. I letos jsme viděli pár skvěle a s nápadem nazdobených dveří – například u fyziky a dílen byly krásné stromečky z překližky s drátky, diodami a dalšími součástkami, u kabinetu přírodopisu adventní kalendář z krabiček od sirek, ve kterých byl na každý den nějaký ten bonbónek, 8.A si udělala Vánoce pod palmou a 9.B zase pro změnu vytvořila originální kytičky a adventní věnec z písemkových sešitů z matematiky z minulých let... Naše hodnotící úsilí pak obvykle provází ještě krásná vůně, která se line z kuchyňky, protože posledních 14 dní před Vánocemi snad není dne, kdy by některá třída nepekla perníčky či jinou vánoční dobrůtku.

Poslední předvánoční týden se pak každý den místo zvonění na 1. hodinu rozléhá školou koleda nebo vánoční píseň. Spousta žáků si přijde zařádit na tradiční vánoční diskotéku, kterou redakce pořádá už spoustu let, no a poslední den před vánočními prázdninami je už úplně jiný. Třídy mají zkrácené vyučování, probíhají vánoční besídky, školou se rozléhá hraní na všechny možné hudební nástroje i koledování. Redakční andílci rychle třídí dárky, které se nakupily pod vánočním stromečkem, aby je stačili v pořádku doručit, roznáší i odměny za výzdobu a všichni si přejí šťastné a veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku...

Jezisek-2014-02Jezisek-2014-03Jezisek-2014-04Jezisek-2014-05Jezisek-2014-06Jezisek-2014-07Jezisek-2014-08Jezisek-2014-09

 

 

 

 

 

 

 

I my si za náš školní časopis Puclík dovolujeme všem žákům, učitelům a našim čtenářům popřát hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce. Jsme rádi, že akce, které pro vás pořádáme, si pořád nacházejí své příznivce, a nejkrásnějším dárkem pro nás všechny z redakce bude, když nám zachováte přízeň i v dalším roce...

Mgr. Dagmar Svobodová