Ekologické akce

Čistá Vysočina

Zdeněk Havlík, 26. 04. 2015, 11:31

Cista-Vys-2015-01Tradičně jsme přiložili ruku k dílu a zúčastnili jsme se osvětové akce, kterou pořádá Kraj Vysočina. Jedná se již o 7. ročník jarního úklidu přírody zejména v okolí silnic. Ve středu 15. dubna 2015 jsme vyzbrojeni dobrou náladou, odpadkovými pytli a rukavicemi nasedli do autobusu, který nás zavezl do Vlachovic. Odtud už jsme museli po svých. Vraceli jsme se podél silnice do Nového Města na Moravě a sbírali odpadky o sto šest.

Naše trasa začala přesně u dopravní cedule obce Vlachovice a končila u cedule Nové Město. Akci jsme si zpestřovali raritními úlovky, jako byly nalezené pantofle, poklice od kola, nebo dokonce třeba spodní prádlo. Smutným nálezem byla i mrtvá srna. Celkem jsme nasbírali sedm pytlů směsného odpadu a čtyři pytle plastů. Největší nepořádek byl (stejně jako v letech minulých) v oblasti tratí u hotelu Ski. Možná by mohl být úklid této lokality zařazen do povinností pořadatelů lyžařských závodů.

Akce se nám líbila, zažili jsme mnoho legrace, sluníčko nám přálo a dobrý pocit ze smysluplné aktivity v nás přetrvá do dalšího roku, kdy se už dnes těšíme, že se opět zapojíme.

Mgr. Martina Janíčková

Cista-Vys-2015-02Cista-Vys-2015-03Cista-Vys-2015-04Cista-Vys-2015-05