Sběrové akce

Sběrové ohlédnutí

Pavlína Poláčková, 20. 09. 2012, 00:00

Vzhledem k tomu, že jsem vám na konci loňského školního roku slíbila vyhodnocení našich sběrových aktivit, dostávám se k tomu nyní. Tři roky výběru papíru pro nás znamenaly třikrát „bednu". Tedy na vysvětlenou - když poprvé před třemi lety společnost Alfašrot Dolní Rožínka vyhlásila soutěž ve sběru této komodity, neváhali jsme ani minutu, přihlásili se a hned první rok jsme obsadili první příčku.

Druhý rok jsme prvenství obhájili a vloni nám třetí vítězství uniklo jen o vlásek - chybělo nám k němu pouhých 25 kg!!! Každopádně se za tři roky odvezlo úctyhodných 66 736 kg papíru! K tomu jsme ještě přidali další prvenství ve sběru víček od PET lahví. Dobré, že!

V této souvislosti je třeba určitě připomenout, kam veškeré takto získané finanční prostředky putují - na charitativní účely. Čtyři roky jsme podporovali studium Gabriela Mabengy z africké Zambie. Nyní již třetím rokem pomáháme se studiem indickému chlapci Kiranu Kumarovi. Kromě toho máme druhým rokem v adopci mývala severního, který sice nic nestuduje, ale jemu pro změnu přispíváme na "občerstvení" v jihlavské ZOO. K tomu všemu ještě úzce spolupracujeme s organizací Člověk v tísni a díky jeich projektu Skutečný dárek jsme zakoupili pro ty, kteří to potřebují, krávu, kozu a několik šicích strojů.

Všech výše uvedených projektů se budeme držet i nadále, a tak na závěr nezbývá než poděkovat vám všem, kteří nás po celou dobu aktivně podporujete. Doufám, že nám zůstanete stejně příznivě naklonění i v tomto školním roce.