Akce v oblasti ICT

Globální fórum 2014 v Barceloně s naší účastí

Zdeněk Havlík, 30. 03. 2014, 12:16

Barcelona 01Vše odstartovala účast naší školy v soutěži Microsoft Expert Educator. Do českého národního kola se přihlásili učitelé z celé České republiky se svými inovativními projekty, které měly za cíl přinést inovaci do výuky za pomocí ICT technologií. Projekt našeho inovativního centra s názvem Office 365 for design of real world product uspěl a postoupil do mezinárodního kola, které bylo součástí Globálního fóra 2014 a konalo se začátkem března ve španělské Barceloně.

Podstatou projektu bylo využití cloudových služeb Office 365 pro produkci reálného výrobku, management projektu, návrh a prezentace. Konkrétně se jednalo o realizaci výrobku ze dřeva v prostředí firmy produkující nábytek, dále o vytvoření webové prezentace a filmového dokumentu o projektu, vytvoření reklamních materiálů, sdílených dokumentů během projektu a 2D a 3D návrhu. Globálního fóra se zúčastnilo více než 1100 učitelů, ředitelů a představitelů lokálních samospráv. 250 inovativních učitelů bylo vybráno z více než 22000 přihlášených ze 158 zemí celého světa.

Barcelona 02Barcelona 03Barcelona 04Barcelona 05

 

 

 

 

Barcelona 06

Náplní Globálního fóra byla především prezentace samotných učitelů a společná činnost týmů, které byly složeny ze zástupců různých států světa. V našem případě z Turecka, Saudské Arábie, Nového Zélandu a Finska.

Veškeré činnosti byly zaměřeny na vyučovací aktivity 21. století, měly tedy podpořit tvořivost a samostatnost studentů, schopnost spolupracovat a hledat samostatně řešení nových problémů s využitím dostupných zdrojů a informačních technologií. Příjemným zpestřením pak byla návštěva španělského korunního prince Filipa.

Fórum bylo ukázkou toho, že důležitý je především nápad. Naše škola byla vidět a to je důležité. Držíme krok se světem a ve využívání technologií ve výuce držíme krok se světovou špičkou. Můj dík patří firmě TR Styl, Odboru školství Městského úřadu Nového Města na Moravě a vedení školy za podporu v průběhu celého projektu.

Mgr. Miroslav Sláma