Akce a soutěže

Divadelní představení Bajaja

Zdeněk Havlík, 15. 03. 2015, 10:10

Sl-Bajaja-2015-01V pondělí 9. března 2015 se žáci ZŠ Slavkovice vydali do Horáckého divadla v Jihlavě. Těšili jsme se na představení klasické pohádky Boženy Němcové Bajaja. Protože do velkého divadla nechodíme každý den, byla to pro nás velká společenská událost. Hned ráno jsme se ani nemohli poznat, byli jsme oblečení jako ze škatulky – děvčata v parádních šatech a kluci v košilích. Vojta Sláma měl dokonce i kravatu a vypadal krásně!

Po usednutí do prvních řad jsme už napjatě sledovali děj na jevišti. Pobavila nás role mladšího prince, který se choval jako malé dítě. Jeho matka, královna, ho přesto protěžovala a posadila ho na trůn po zemřelém králi. Starší princ se vypravil do světa a jako němý sluha Bajaja si získal srdce princezny Slavěny, utkal se s drakem a zvítězil nad vychloubačným rytířem von Trierem. K tomu mu pomáhal bílý kůň, který Bajajovi radil a promlouval k němu lidským hlasem: "Všechny cesty tě nakonec dovedou k cíli. Jsi-li dobrý - k dobrému, jsi-li nehodný – ke zlému. Hlavní je, za čím jdeš. Bude-li to ráj, nebo peklo."

Vše dopadlo tak, jak má být. Bajaja se stal králem a ve své zemi spravedlivě vládl se svojí ženou Slavěnou. Moderní a humorné zpracování pohádky se nám moc líbilo a herce jsme po zásluze odměnili velkým potleskem. Domů jsme odjížděli plni zážitků a zase se těšíme na další představení v takovém krásném prostředí.

Mgr. Jana Láchová