Akce a soutěže

Advent ve Slavkovicích

Zdeněk Havlík, 02. 01. 2016, 17:38

Sl-Advent-2015-01I když začátkem prosince pohled z okna ukazoval spíš na jaro, děti v ZŠ ve Slavkovicích se nedočkavě začaly připravovat na Vánoce. Vyzdobily si třídy i ostatní prostory, ozdobený stromeček stál i před školou. Ve třídách a v družině si vyrobily adventní kalendáře a věnce, aby každodenní posezení u nich ukrajovalo den po dni...

Mikuláš za námi tentokrát nepřišel, ale zato čert nechal ušmudlaný vzkaz plný chyb, že čeká na půdě a těší se na „hřýšňýky". Statečné děti se opravdu překonávaly a strašidelnou cestou si došly až za čertem pro perníčky. A recitovaly, a slibovaly!

Milým zastavením v předvánočním shonu byly „Dílničky" – společné tvoření rodičů a dětí, zpestřené vystoupením s písničkami, posezením s kávou a ochutnávkou dobrot, které připravily děti a paní učitelky. V neděli 14. prosince v podvečer naše děti společně s dětmi z mateřské školy a staršími spolužáky zazpívaly pásmo koled při tradičním rozsvěcení vánočního stromku před kostelem. Přítomným hostům rozdaly malé keramické dárečky.

 Děti ze školní družiny prožily veselé odpoledne při vánočních hrách a soutěžích, které pro ně připravil Roman Žák – vedoucí kroužku Rošťáci. V pondělí 21. prosince si užily společnou nadílku děti v družině a v úterý bylo připraveno nadělování ve třídách. Aby čas do nadílky rychleji uběhl, uspořádali jsme si vánoční turnaj ve hře Kufr (hádání slov podle nápovědy). Rozlosované dvojice prošly třemi koly a nakonec ta nejlepší získala zlatého vánočního kapra a kouzelné tužky. Při nadílce se opět ukázalo, jak si děti s vlastnoručně vyráběnými dárečky dávají práci, aby obdarovaným udělaly radost.

Teď už je před námi rok 2016 a věříme, že i on bude v naší školičce pestrý, veselý a spokojený. Vždyť co lepšího můžete od dětí slyšet než: „Já se moc těším na Vánoce, ale pak už bych šla hned do školy!"

Ivana Staňková

Sl-Advent-2015-02Sl-Advent-2015-03Sl-Advent-2015-04Sl-Advent-2015-05