Akce a soutěže

Týden čtení dětem

Zdeněk Havlík, 21. 06. 2017, 17:32

Sl-Tyden-cteni-2017-01Nečekaným závěrem letošního Podvečerního čtení, které se koná na naší škole ve Slavkovicích již 8. rokem pod záštitou projektu Celé Česko čte dětem, bylo pozvání na slavností zahájení Týdne čtení dětem, které se uskutečnilo 29. května ve Žďáru nad Sázavou. Akcí provázel herec a moderátor Lukáš Hejlík.

Společně se zakladatelkou a ředitelkou projektu Evou Katrušákovou slavnostně odstartovali 7. ročník Týdne čtení dětem - týden čtení, besedování, hraní a sdílení po celé České republice. Naši žáci byli předem vybráni, aby tradiční společnou četbou básničky Nemalujte čerta na zeď od Jiřího Žáčka týden zahájili. Pro děti z 1. stupně vystoupila a četla ze své knížky spisovatelka Klára Smolíková, herci z Divadla Slunečnice Brno zazpívali písničky z pohádek. Členové souboru scénického čtení Listování (Lukáš Hejlík a Alan Novotný) ztvárnili knížku Dobrodružství strýčka Ludvíka, se kterým jim vtipně a nápaditě na pódiu pomáhaly i naše děti.

Závěrem si všichni v sále mohli zasoutěžit o pěkné ceny. Po skončení akce dostalo každé dítě knížku od nakladatelství Albatros, Mladá fronta nebo Edice české televize.

Ivana Staňková