Projektové akce ZŠ Slavkovice

Slavili jsme s eTwinningem

Zdeněk Havlík, 26. 10. 2015, 14:10

Sl-e-twinningUběhlo téměř deset měsíců a náš tým Parťáci ze ZŠ Slavkovice ukončil soutěžení k oslavě 10. výročí trvání eTwinningu. Hra byla zahájena 10. února 2015 při příležitosti Dne bezpečného internetu a byla zakončena 10. října 2015 na Národní konferenci eTwinning 2015. Hlavním úkolem pro zúčastněné bylo seznámení se s historií eTwinningu a vyzkoušení si práce v Twinspace.

Hra se skládala z deseti úkolů – byly postupně zveřejňovány na webu www.etwinning.cz/10let. Za splnění každého úkolu jsme byli odměněni virtuálním odznáčkem – seznam zapojených škol a počet získaných odznaků je publikován na www.etwinning.cz/prehled. Soutěžení, vymýšlení, tvoření prezentací, natáčení, hraní a taky sledování práce ostatních nás moc bavilo, takže nakonec jsme se svými deseti odznáčky ve skupině týmů, které ze sto osmdesáti zúčastněných dotáhly hru až do konce. Všechny naše výstupy jsou k nahlédnutí ZDE, případně ZDE,

Teď už se jen těšíme na závěrečné zhodnocení a překvapení!

Ivana Staňková

 

Projekt Comenius se blíží ke konci

Zdeněk Havlík, 10. 07. 2015, 10:22

Sl-Comenius-2015-01Po celý školní rok jsme pokračovali v plnění naplánovaných aktivit a výstupů, které bylo potřeba splnit v druhém roce trvání projektu. 4.-6. prosince 2014 proběhla další koordinační schůzka učitelů všech partnerských škol – Slavkovice + Gunskirchen (Rakousko) + Bratislava v hlavním městě Slovenska v Bratislavě. V nemocniční škole jsme si prohlédli třídy na oddělení chirurgie a onkologie, zúčastnili se vyučování a seznámili s organizací výuky na této škole. V odpoledních hodinách nám slovenští učitelé ukázali staré město a hrad. Večer jsme obdivovali netradiční vánoční trh v centru města. Společně jsme se dohodli na termínech dalšího setkávání a na činnostech vedoucích k úspěšnému dokončení projektu.

Ve dnech 11.-13. května 2015 přijelo za našimi dětmi devět slovenských učitelů z nemocniční školy v Bratislavě. Ukázali jim, jak pracují s nemocnými dětmi v hodinách pracovní a výtvarné výchovy. Přivezli mnoho rozličného materiálu – barevný papír, kartony, barvy, kamínky, ubrousky, drátky, kolíčky... Z něho pak děti vyráběly za pomoci slovenských učitelů krásné výrobky. Děti tak poznaly další zajímavé techniky vyrábění a odnesly si na památku velmi pěkné výrobky. V odpoledních hodinách poznávali slovenští učitelé okolí Nového Města na Moravě. Prohlédli si skanzen Eden v Bystřici nad Pernštejnem, navštívili starý kamenný kostel ze 13. století v obci Vítochov. Z rozhledny v Karasíně obdivovali krásy našeho kraje.

Sl-Comenius-2015-02Sl-Comenius-2015-03Sl-Comenius-2015-04Sl-Comenius-2015-05

 

 

 

 

20. května 2015 odjely děti se svými učitelkami na třídenní poznávání Bratislavy a jejího okolí. Učitelé z partnerské školy si pro nás připravili zajímavý a bohatý program. Hned první den jsme navštívili bratislavskou zoologickou zahradu a v dinoparku jsme obdivovali pravěká zvířata. Druhý den jsme ráno po snídani vyrazili do vesnice Abeland, která je 30 km od Bratislavy. Tam pro nás byl nachystaný program s názvem Rytířský den. Poznali jsme život lidí ve středověku, pekli chleba, zpracovávali vlnu, jezdili na koni, stříleli z luku, šermovali, krmili pstruhy a dobývali hrad. Program byl ukončen velkou hostinou. Po obědě jsme odjeli na prohlídku nejstaršího slovenského hradu Děvín. Z jeho hradeb jsme viděli soutok řeky Dunaje a Moravy. Třetí den ráno nás čekala vyhlídková plavba lodí Martin po Dunaji. Měli jsme krásný výhled na město a Bratislavský hrad. Turistickým vláčkem jsme projeli nejkrásnější místa Bratislavy a viděli nejvýznamnější památky města – Bratislavský hrad, Prezidentský palác, Slovenské národní divadlo... Obědvali jsme na lodi, která kotví u řeky Dunaj.

Sl-Comenius-2015-06Sl-Comenius-2015-07Sl-Comenius-2015-08Sl-Comenius-2015-09

 

 

 

 

Po obědě už nastal čas loučení se slovenskými učiteli a předání dárků. Domů jsme odjížděli neradi, ale plni pěkných dojmů a krásných zážitků. Věříme, že se zase někdy potkáme...

Mgr. Jana Láchová

E-Twinning slaví deset let

Zdeněk Havlík, 24. 03. 2015, 19:02

Sl-eTwin-2015-01Po loňské zkušenosti s eTwinningovým projektem jsme se letos s dětmi ve školní družině ve Slavkovicích přihlásili do celoroční hry na oslavu deseti let trvání eTwinningu. Cílem hry je zábavnou formou seznámit učitele a žáky s prostředím eTwinningu, motivovat učitele k využívání informačních a komunikačních technologií ve výuce, zapojit nové školy a učitele do mezinárodní spolupráce on line a zároveň zvýšit povědomí učitelů a žáků o bezpečném využívání internetu a sociálních sítí. Od února do října budeme plnit deset úkolů, za jejich splnění následuje přidělení virtuálních odznáčků.

Hlasováním jsme z několika našich návrhů vybrali svůj název: ZŠ Slavkovice-Parťáci. Zatím máme splněny úkoly dva - prezentaci naší školy a zobrazení školy na mapce mezi ostatními účastníky soutěže. Teď je před námi úkol třetí - poučení o bezpečnosti na internetu. Zatím jsme si na toto téma povídali, koukali na videa a hráli hry, teď musíme vymyslet, jakou formou téma zpracujeme a zveřejníme.

Ivana Staňková

Návštěva slovenských učitelů v ZŠ Slavkovice

Zdeněk Havlík, 15. 11. 2014, 10:26

Sl-slov-ucit-2014-01Další aktivitou v mezinárodním projektu Comenius byla naplánovaná návštěva bratislavských učitelů v naší malé škole. Uskutečnila se ve dnech 5. až 7. listopadu 2014.

Nejdříve se naše děti dověděly, jak se na Slovensku slaví svátky Vánoc, jejich zvyky a tradice. Potom se třídy proměnily v tvořivou dílnu, kde pod rukama dětí vznikaly doslova unikátní kousky vánočních výrobků - sněhuláci z látky, ozdoby na stromeček, vánoční přání, záložky do knih, skládané hvězdy, svícny, svíčky...

Díky nápaditosti slovenských učitelů máme už teď naši školu krásně vánočně vyzdobenou...

Mgr. Jana Láchová

Sl-slov-ucit-2014-02Sl-slov-ucit-2014-03Sl-slov-ucit-2014-04Sl-slov-ucit-2014-05

Kamarádi z Rakouska na návštěvě v ZŠ Slavkovice

Zdeněk Havlík, 21. 10. 2014, 06:38

Sl-Rakousko-2014-01V novém školním roce jsme se pustili do plnění dalších aktivit v projektu. Ve dnech 24.-26. září 2014 jsme na naší škole přivítali školáky a učitele z partnerské školy v Rakousku. Čekaly nás tři společné dny, ve kterých jsme chtěli rakouským kamarádům ukázat nejen naši malou školu, ale i vesnici, Nové Město a okolí.

První den si prohlédli školu a Slavkovice, v Novém Městě jsme navštívili Horácké muzeum. Druhý den jsme společně odjeli na celodenní výlet na hrad Pernštejn a na prohlídku Punkevní jeskyně do Moravského krasu.

Poslední den jsme se v naší škole věnovali práci na projektu, abychom splnili další zadané úkoly naší dvouleté spolupráce. Vytvářeli jsme česko–německý slovník a vyrobili stolní hru Kvarteto. Nechyběly ani společné hry v tělocvičně. Loučení vždy bývá smutné, a tak jsme se i my s našimi kamarády loučili neradi. Popřáli jsme jim hodně štěstí na jejich dlouhou cestu domů...

Mgr. Jana Láchová

Sl-Rakousko-2014-02Sl-Rakousko-2014-03Sl-Rakousko-2014-04Sl-Rakousko-2014-05Sl-Rakousko-2014-06Sl-Rakousko-2014-07Sl-Rakousko-2014-08Sl-Rakousko-2014-09

Více článků...

Strana 1 z 2

« 1 2 »