Školní družina

Dům pro všechny je prozkoumán

Zdeněk Havlík, 28. 09. 2014, 10:48

Sl-dum-SD-05Květnový pokojíček lákal hlavně kluky – měl název TECHNICKÝ a vstupovalo se do něj pomocí oranžového klíčku. Vysvětlili jsme si, kdo je to „kutil" a co všechno umí. Zajímali jsme se o technické vynálezy od historie po současnost, ověřovali si znalosti o strojích, autech, motorkách, ale i drobnostech, které ulehčují život – např. zip nebo pračka. Poznávali jsme různé druhy nářadí a pomůcek, učili se je pojmenovat a také vymýšlet jiné, které by byly lidem užitečné. Prototypy byly samozřejmě nejčastěji provedeny z Lega, ale i z papíru či plastu. Naše úkoly byly zaměřeny hlavně na zručnost, pohotovost a schopnost poradit si s problémem – vázali jsme mašličku, vytahovali hřebíky, skládali řetěz z kroužků, puzzle, navlékali nit do jehly, skládali z papíru lodičky, vystřihovali a zdobili roboty... Na konci měsíce překvapivě prohlásila děvčata, že to byl jeden z nejzábavnějších pokojů.

Na červen se těšili všichni – co asi bude v ZÁBAVNÉM POKOJI? Duhový klíček nám umožnil vstup a my denně řešili hádanky o ceny, bavili se legračními kvízy a soutěžemi, vyráběli diplomy a medaile, abychom se mohli navzájem oceňovat... Nejvíc času jsme ale trávili venku a bavili se dobře na hřišti i v lese.

A jak to všechno dopadlo? Celý DŮM PRO VŠECHNY je otevřen, prozkoumán, poznán a nejlepší „sběrači bodíků" byli odměněni pěknými cenami. Diplom ale dostali všichni, protože celý rok vydrželi! V kategorii 1.-2. ročníku byli nejúspěšnějšími účastníky soutěže Kristýna Průdková (6992 bodů), Veronika Hlaváčová (6651) a Florián Tecl (6072). V kategorii 3.-4. ročníku pak dosáhli nejlepších výsledků Vendula Peňázová (15905), Veronika Mičková (14711) a Vojta Košík (7587).

Ivana Staňková