Školní družina

Celoroční družinová hra pokračuje

Zdeněk Havlík, 18. 12. 2015, 18:49

Sl-hra-2015-16-02Ve školní družině ve Slavkovicích pokračuje dalšími tématy celoroční eTwinningový projekt RAČTE VSTOUPIT, na kterém spolupracujeme s několika školami u nás a na Slovensku.

Říjnové téma bylo nazváno Kouzla a čáry. Cíle jsme měli tři: poznávání zákonitostí přírody na základě jednoduchých pokusů, rozvíjení jemné motoriky při provádění pokusů i „kouzel" a v součinnosti s partnery vytvoření společného zásobníku krátkých videí.

A tak jsme nejdříve zhlédli několik kouzelnických vystoupení na internetu, procvičili si prstíky pomocí různých cvičení s říkadly a pak už jsme si kouzla nacvičovali sami. Byla u toho spousta legrace a hodně jsme se toho naučili – především trpělivosti. Potom jsme se zaměřili na „kouzlení fyzikální" a dělali pokusy s vodou, olejem, přírodninami... Vše můžete vidět ZDE.

Listopad se nesl v duchu legrace a zábavy, protože téma bylo nazváno Šaškoviny. Úkoly byly opět tři: literárně a výtvarně zpracovat téma Klauni a šaškové, orientovat se v oblasti umělců pantomimy a vkusné zábavy a hlavně nacvičit vtipné scénky k pobavení ostatních. Takže jsme šašky kreslili, stříhali, skládali, modelovali, stavěli z Lega... Až jsme měli strach, že na nás vyskočí i z krabičky na svačinu. Také jsme vymýšleli básničky a legrácky na naše jména. Hlavní činností však bylo nacvičování a následné předvedení klaunských vystoupení. Neuvěříte, kolik talentů u nás máme! Podívat se můžete ZDE.

Vše o projektu Račte vstoupit můžete sledovat ZDE.

Ivana Staňková

Sl-hra-2015-16-03Sl-hra-2015-16-04Sl-hra-2015-16-05Sl-hra-2015-16-06