Školní družina

Pokračujeme dál, račte vstoupit

Zdeněk Havlík, 26. 03. 2016, 10:38

Sl-hra-2015-16-10Ve školní družině ve Slavkovicích pokračuje dalšími tématy celoroční eTwinningový projekt RAČTE VSTOUPIT, na kterém spolupracujeme s několika školami u nás a na Slovensku.

Na únor jsme se hodně těšili – a to nejen proto, že měly být jarní prázdniny! Téma měsíce nás totiž opravdu lákalo: Cirkusový orchestr. Nejdřív jsme si o hudbě povídali, pak hudební nástroje vyráběli a nakonec představení nacvičili - podívat se můžete ZDE.

 S tématem v březnu - Není cirkus jako cirkus - jsme si chvíli lámali hlavu... Nakonec jsme ho pojali v duchu písně Ten umí to a ten zas tohle a každý se snažil předvést to nejlepší, co umí (od neuvěřitelných staveb z Lega, kreseb, bravurního zvládnutí kulečníku až po šití kabelek, vaření a pečení...).

Stejně tak naši kamarádi z ostatních cirkusů: ve Stráži v cirkusu Twingring umí krotit bublinové hady a provádět nevídané pokusy, cirkusáci z Ilavy na Slovensku si vycvičili krokodýly a natočili pěkně strašidelné kouzlení, Hurá ze Strže předvádí úžasné kousky na trampolínkách, cirkus školní družiny z Bukovic se jmenuje Kulička a jsou šikovní na výrobky všeho druhu – dokonce jejich horkovzdušný balón vzlétl k obloze, v Plavech mají opravdové cvičené křečky, v Topolčanech rádi tvoří, třeťáci z Mixu v Pardubicích pro nás vymýšlejí křížovky a taky umí sami zpracovávat svoje videa... A naši nejmenší cirkusáčci z MŠ v Těšovicích jsou šikovní úplně na všechno a někdy nás „velké" svými nápady úplně převálcují... Tohle všechno a ještě víc můžete vidět ZDE.

Račte vstoupit a třeba i vyzkoušet...

Ivana Staňková

Sl-hra-2015-16-11Sl-hra-2015-16-12Sl-hra-2015-16-13Sl-hra-2015-16-14