Školní družina

Družinová hra RAČTE VSTOUPIT skončila

Zdeněk Havlík, 26. 06. 2016, 12:09

Sl-hra-2015-16-15Ve školní družině ve Slavkovicích dospěl do svého cíle celoroční eTwinningový projekt RAČTE VSTOUPIT, na kterém jsme spolupracovali s několika školami u nás a na Slovensku...

V dubnu jsme se podívali do zákulisí cirkusů, protože jak napsal Eduard Bass: „Cirkus je krásné zařízení, ale žádá, aby se v něm umělo všechno." Povídali jsme si a taky vyzkoušeli různé profese – od stavěčů šapitó, krmiče zvířat přes prodavače lístků či občerstvení až po švadleny a kostymérky... Natočili jsme videopozdrav pro kamarády, kteří se zúčastnili cirkusového setkání v Těšovicích.

 Květen měl téma O přestávce. Na naše nápady se můžete podívat ZDE. Vymýšleli jsme, čím diváky v cirkuse o přestávce zabavit – připravovali jsme občerstvení, tvořili různé hlavolamy a rébusy a taky sami zkoušeli nápady a úkoly od kamarádů z jiných cirkusů. S kamarády z cirkusu Placirk jsme skypovali a povídali si o svých cirkusových zážitcích. Kromě toho jsme se pilně připravovali na naše vystoupení CIRKUS JE TU v rámci školní akademie. Podívat se na něj můžete ZDE. Vytvářeli jsme pamětní list a dárky pro kamarády z cirkusu TwingRing ze Stráže, protože mělo dojít k prvnímu setkání principálek.

Červnové téma znělo Cirkus Paciento. Vše, co jsme během roku zažili a vytvořili, je shrnuto ve sborníku Račte vstoupit, který u nás i na Slovensku nabídneme zdravotním klaunům, kteří je mohou využít při své práci s dětmi v nemocnicích. Sami si ještě vytváříme knížku Račte vstoupit aneb jak jsme si užili školní rok 2015-2016.

A jak vlastně jsme si ten rok užili? Svoje názory jsme napsali na e-nástěnku Náš rok s cirkusem na stránce, kterou si můžete prohlédnout ZDE. Tak posuďte sami...

Ivana Staňková