Školní družina

Svět poníků – Rainbow Dash

Zdeněk Havlík, 20. 06. 2017, 19:37

Sl-SD-Hra-08-01Duhová Dáša je nebojácná, věrná, taky umí létat a tím tvoří duhu. Z těchto vlastností a dovedností jsme vycházeli při našich činnostech. Nakreslili jsme si její znamení (duhový blesk a bílý mrak) a věnovali se počasí – učili a vysvětlili jsme si značky, vytvářeli vlastní, zapisovali každý den, jak je venku. Taky jsme si vytvářeli duhu – z víček, kreslenou, mícháním barev, výrobou duhových náramků a přívěsků...

Na Svátek matek jsme se rozhodli, že našim maminkám sneseme „modré z nebe". Přátelská výzva tedy spočívala v tom, že darujeme mamince něco neobvyklého a nečekaného - kromě srdíček a přání, která jsme vyráběli. A tak se maminky dočkaly úklidu pokojíčků, květin, neobvyklých výrobků či snídaně s kávou do postele.

Další Dášinou dovedností je létání. Vyráběli jsme tedy vlaštovky a uspořádali velké závody o nejrychlejší i nejkrásnější vlaštovku. Povídali jsme si, co to znamená věrnost. A protože se právě konalo mistrovství světa v hokeji, uvědomovali jsme si věrnost na příkladu fandění jednomu týmu – kluci i holky kreslili dresy, vlajky, sestavovali tabulky a hlavně fandili! Duhová Dáša se vesele vrátila mezi kamarády do Světa poníků.

Naše květnové aktivity si můžete připomenout ZDE.

Ivana Staňková